Kaip pasiruošti naujo šuns atvykimui į namus

Kaip pasiruošti naujo šuns atvykimui į namus

Naujo augintinio atsiradimas namuose yra ne tik daug teigiamų emocijų sukeliantis įvykis, tačiau ir daug atsakomybės bei pasiruošimo reikalaujantis sprendimas. Tinkamas pasiruošimas gali užtikrinti lengvesnį Jūsų ir Jūsų naujojo augintinio adaptacinį laikotarpį, mažesnį patiriamo streso kiekį bei daugiau teigiamų emocijų. Pateikiame Jums patarimus, į ką atkreipti dėmesį namuose laukiant naujojo augintinio.

Tinkamas namų ir aplinkos paruošimas

Pasirengiant naujojo šuns atvykimui į namus, pirmiausiai derėtų pasirūpinti tinkamu aplinkos saugumu, kad Jūsų naujas augintinis nepatirtų sveikatos sutrikdymų ir nesusižalotų. Keletas svarbiausių patarimų:

  • Pašalinkite galimus pavojus. Įsitikinkite, kad smulkūs daiktai, elektros laidai, šunims nuodingi augalai ar maisto produktai, medikamentai Jūsų augintiniui bus nepasiekiami ir laisvai neprieinami (apie šunims nuodingus augalus bei maisto produktus galite paskaityti čia). Atkreipkite dėmesį į vietas, kur laikote buitinę chemiją.
  • Apribokite patekimą į pavojingas patalpas. Įsitikinkite, kad Jūsų augintinis neturės galimybės lengvai pabėgti į kiemą ar laiptinę – pagalvokite apie saugą, specialių vartelių įrengimą. Atkreipkite dėmesį ar jūsų gyvenamojoje vietoje nėra vietų, per kurias gyvūnas galėtų pasprukti arba kuriose galėtų užstrigti, atsižvelgiant į jo dydį.
  • Sukurkite gyvūnui saugią vietą poilsiui. Parinkite patogią ir ramią vietą, kurioje Jūsų gyvūnas galėtų pailsėti. Šioje vietoje gyvūnui turėtų būti įrengiamas guolis ar narvas, jo žaislai.

Būtinosios priemonės

Daugumai naujų augintojų įsigyjant ar įsiglobinant šunį kyla klausimas „kokių daiktų man prireiks?“. Naujojo augintinio atvykimui norima pasiruošti iš anksto, tačiau dažnai tai pasibaigia nefunkcionalių ir nereikalingų daiktų įsigijimu. Pateikiame Jums sąrašą daiktų, kuriais reikėtų pasirūpinti dar prieš namuose atsirandant augintiniui.

Sąrašas: guolis, narvas/kraitelis, dubenėliai, antkaklis/petnešos, pavadėlis, ID pakabukas su kontaktine informacija, šukos, žaislai, vaistinėlė, maistas, skanėstai, kvapų ir dėmių valiklis, vienkartiniai maišeliai išmatoms, varteliai, transportavimo dėžė/narvas arba automobilio saugos diržai.

Rutina ir pastovumas

Gyvūnui būtina rutina ir jos nuoseklumas – tai augintiniui gali padėti jaustis saugesniu, išvengti streso, taip užkertamas kelias elgsenos problemoms, o tam tikrais atvejais ir įvairiems susirgimams. Vienas svarbiausių rutinos pagrindų yra įpročių susiformavimas; šiuo atveju įprotis formuojamas ne tik augintiniams, bet ir jums, būsimieji šeimininkai. Jūsų įpročių susiformavimas gali trukti nuo 18 dienų, tad labai svarbu nepasiduoti, stengtis ir, vos tik prireikus, kreiptis pagalbos.

  • Maitinimo rutina. Atsižvelgiant į Jūsų gyvūno amžių bei poreikius, jam turi būti parenkama ne tik tinkama dieta, tačiau ir tinkamas maitinimo dažnumas. Maitinimo rutinos užtikrinimas gali padėti išvengti įvairių virškinimo ligų bei elgsenos problemų.
  • Fizinės veiklos ir žaidimų rutina. Kiekvienam augintiniui yra labai svarbi fizinė veikla bei įvairūs žaidimai – taip gyvūnai mokosi, yra patenkinami jų fiziologiniai poreikiai. Netinkama fizinė (tiek jos trūkumas, tiek perteklius) gali turėti įtakos įvairių ligų pasireiškimui.
  • Dresūros rutina. Visi šunų augintojai svajoja apie tinkamai besielgiančius, daug komandų mokančius augintinius, tačiau tokie įpročiai gyvūnui nėra įgimti – juos reikia treniruoti dresūros pagalba. Dresūrą rekomenduojama pradėti nuo pat gyvūno mažens, tačiau tai tikrai nereiškia, kad vyresni gyvūnai yra neimlūs dresūrai. Rekomenduojame naudoti pozityvios dresūros principus ir konsultuotis su profesionalais. 

Gyvūno sveikata ir veterinarinė priežiūra

Prieš namuose atsirandant augintiniui, rekomenduojame pasidomėti veislei būdingomis ligomis, veterinarines paslaugas teikiančiomis klinikomis bei jų siūlomomis paslaugomis. Labai raginame iš anksto būti pasiruošus ir skubios pagalbos reikalaujantiems atvejams bei žinoti kur skubiosios pagalbos galite kreiptis bet kuriuo paros metu (DR. VET Lazdynų Gyvūnų Ligoninė dirba 24/7 visomis savaitės dienomis. Mus rasite adresu Bukčių g. 8, Vilnius, susisiekti galite telefonu (0-677) 05503).

  Naujo gyvūno atsiradimas namuose sukelia daug džiaugsmo ir laimės, tačiau tai lydi ir šioks toks sąmyšis bei išsiblaškymas, tad pirmąjį susitikimą su veterinarijos gydytoju rekomenduojame dar iki šuns atsiradimo Jūsų gyvenime – jo metu reikėtų aptarti visas profilaktines priemones, vakcinacijų planą ir kitus svarbius gyvūno sveikatingumo aspektus.

  Raginame nepamiršti ir apsvarstyti profilaktinius sveikatos planus, bei augintinių draudimą, leisiančius patirti mažesnius finansinius nuostolius bei tinkamai pasirūpinti augintiniu.

Socializacija

 Socializacija yra neatsiejama šuns gyvenimo dalis, būtina tinkamam jo vystymuisi bei gyvenimo kokybei. Kiekvienas augintinis socializauojamas turėtų būti individualiai pagal jo poreikius ir galimybes. 

Kantrybė ir neišsenkanti meilė

Adaptacinis periodas. Kiekvienas gyvūnas yra individualus ir kiekvienam šuneliui gali prireikti skirtingo laiko tarpsnio prisitaikyti prie naujos aplinkos. Jums, kaip naujiems gyvūno augintojams, svarbu apsišarvuoti kantrybe, nuolat augintinį palaikyti bei padrąsinti ir nenusiminti, jeigu viskas vyksta ne taip sparčiai, kaip norėtumėte.

Ryšio užmezgimas. Ryšys su augintiniu nėra sukuriamas per keletą dienų – tai nuoseklaus proceso rezultatas, kuris kiekvienam šunų „tėveliui“ suteikia neapsakomą jausmą. Pagrindinis Jūsų darbas yra palaikyti, apsaugoti ir padėti savo naujajam šeimos nariui adaptuotis.

  Tikimės, kad šie patarimai padės tiek Jūsų naujajam augintiniui lengviau prisitaikyti prie naujos aplinkos ir įsilieti į Jūsų šeimą, bei Jums visą procesą pavers sklandesniu bei lengvesniu.

  Kiekvieno gyvūno atsiradimas mūsų gyvenimuose yra nenuspėjama kelionė, kupina iššūkių ir apdovanojimų. Turint klausimų ar reikiant patarimų, raginame nedvejoti ir susisiekti su mūsų veterinarijos klinikomis – mes esame tam, jog lydėtume Jus kiekviename kelionės žingsnyje.

Klaida!

Klaidos tekstas