2024-10-17

Šunų odontologinė sveikata – viskas apie dantų priežiūrą

Odontologinė sveikata yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir mūsų keturkojams draugams. Reguliari šunų dantų priežiūra gali padėti išvengti įvairių sveikatos problemų. Deja, daugelis šeimininkų nepakankamai rūpinasi savo augintinių dantimis, o tai gali baigtis skausmingomis infekcijomis ar dantų praradimu.

Kodėl dantų priežiūra šunim yra svarbi?

Šunų burnos sveikata yra labai glaudžiai susijusi su jų bendra savijauta. Dantenų ligos ir dantų akmenys ne tik sukelia nemalonų kvapą/skausmą, bet taip pat gali turėti įtakos kitų organų veiklai. Bakterijos, besikaupiančios burnoje, patenkančios į kraujotaką, dažnai sukelia infekcijas, kurios gali paveikti gyvybiškai svarbius organus, tokius kaip širdis ir inkstai.

Remiantis veterinarijos specialistų duomenimis, maždaug 80 % šunų iki trejų metų jau kenčia nuo tam tikrų dantenų ligų. Tai rodo, kad šunų dantų priežiūra dažnai ignoruojama. Anksti pastebėjus dantų problemas, galima išvengti brangiai kainuojančio gydymo ir skausmingų komplikacijų.

Kaip prižiūrėti šunų dantis?

  • Reguliariai valykite dantis. Naudokite specialiai šunims skirtą dantų šepetėlį ir dantų pastą. Geriausia šunų dantis valyti kasdien arba bent 2–3 kartus per savaitę! Norint valyti dantis augintiniui, kuriam niekada to nedarėte – pirmiausia leiskite šuniui priprasti prie šepetėlio ir dantų pastos.
  • Naudokite dantų priežiūros produktus. Dantų kramtomosios priemonės – specialūs kramtukai gali padėti valyti dantis ir sumažinti apnašų susidarymą. Dantų purškalai, burnos skalavimo skysčiai, specialūs milteliai skirti šunims taip pat gali padėti sumažinti bakterijų ir apnašų kiekį.
  • Tinkama mityba. Neduokite savo augintiniams kaulų, jie braižo emalį, dantys gali nuskilti. Šunims yra sukurti specialūs visaverčiai pašarai dantims, kurie mažina apnašų susikaupimą.
  • Reguliari veterinarijos gydytojo apžiūra. Bent kartą per metus reikalinga išsami gyvūno burnos ertmės apžiūra, dantų ir dantenų būklės įvertinimas.

Kaip pripratinti šunis valyti dantis?

  • Neskubėkite. Palaipsniui supažindinkite šunį su dantų valymo procesu. Pradėkite nuo dantų ir dantenų lietimo pirštu.
  • Dantų pasta. Naudokite specialiai šunims sukurtas dantų pastas. Jos yra skanios, todėl augintiniui dantų valymas bus patrauklesnis.
  • Dantų šepetėlis. Leiskite gyvūnui su juo susipažinti, pauostyti, nulaižyti dantų pastą nuo šepetėlio.
  • Dantų valymas. Tik gyvūnui pripratus prie dantų pastos ir dantenų masažavimo pirštu, pradėkite dantų valymą su dantų šepetėliu.
  • Pagyrimas. Po procedūros visada gyvūną pagirkite ir palepinkite skanėstu.

Nepaisant to, kiek dantų priežiūros namuose suteikiate savo šuniui, dantų akmenys vis tiek laikui bėgant kaupiasi ant dantų. Kai kuriems šunims dantų higiena veterinarijos klinikoje turi būti atliekama kasmet, o kitiems – kas kelerius metus. Tai priklauso nuo šuns veislės ir namuose atliekamos dantų priežiūros.

Klaida!

Klaidos tekstas